facebook twitter linkedin google plus behance instagram youtube vimeo logo-edx
Pāriet uz galveno saturu

Esporta pamati

OpenSchool

Esporta pamati programmas galvenais uzdevums ir iemācīt skolēnam spēlēt videospēles droši, iemācoties novērtēt spēlēšanas lietderību veselības, pašizpausmes un sociālās iekļaušanās kontekstā.

Lasīt vairāk…

Par kursu

Mūsdienās 81% bērnu un pusaudžu spēlē videospēles tiešsaistē. Tās ir kļuvušas par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu un to spēlēšanai tiek veltīts aizvien vairāk laika. esports ir sacensību veids, kurā divi vai vairāki spēlētāji sacenšas savā starpā par noteiktu balvu, spēlējot dažāda žanra videospēles. Šodien esports ir vieglāk pieejams nekā tradicionālie sporta veidi. Lai uzspēlētu basketbolu vai futbolu, spēlētājam jāatrodas vienā noteiktā lokācijā, taču esportā šādu ierobežojumu nav un jebkurš spēlēt gribētājs virtuālajā vidē var sacensties ar spēlētājiem no visas pasaules.

Esporta ietekme uz mācīšanās procesu:

 1. Paaugstina skolēna atmiņas līmeni;
 2. Paaugstina datoru un simulācijas izmantošanas prasmju veiklību;
 3. Uzlabo stratēģisko domāšanu un problēmu risināšanu;
 4. Attīsta roku un acu koordināciju;
 5. Īpaši pozitīvi ietekmē skolēnus ar uzmanības traucējumiem;

Prasības

 • strādāt grupā,
 • komunikatīvās prasmes,
 • analītiskās prasmes,
 • datoru lietošanas prasmes.

Kursa komanda

Renārs Toms "Emvy" Dzintars

Videospēļu entuziasts teju 20 gadus, esporta komentētājs 6 gadus, komentējis pasaules lielākos turnīros latviešu valodā, Baltijas esporta līgas komentētājs.

Ivo Čapiņš

Izglītības tehnoloģiju entuziasts ar 7 gadu pieredzi tālmācības procesu nodrošināšanā. Ikdienā interesējas par tehnoloģijām un izglītības inovācijām. Patīk video spēles.

Niklāvs "trustemix" Kalnakārklis

Piedalījies Overwatch pasaules kausā, kurā pārstāvēja Team Latvia. No 120 000 dalībniekiem ieņēma godpilno trešo vietu AimLabs Valorant challenge. Regulāri strīmo savus treniņus vietnē twitch.tv/trustemix un iedrošina visus strādāt pie sevis attīstīšanas.

Aivis "PrelideN" Krastiņš

Latvijas izlases čempions u-18 sprintā, kā arī 9. vietas ieguvējs pasaules ģimnaziādē 100/200m. 2016. gadā vadīja Latvijas CS:GO izlasi pasaules čempionātā. Bijušais CS:GO profesionālais spēlētājs.

Matīss Pauls "sLy" Dundurs

Vairāk kā 4 gadus bijis esportists gan individuāli, gan komandās. Iesaistījās komandas iekšējās sadarbības uzlabošanu, kā arī veicis organizācijas pienākumus. Bez spēlēšanas turnīros, piedalījies turnīru translāciju izveidē.

Rūdolfs Rūdis "ThaKennyStun" Ziedonis

Pedagogs E-sporta ceļu sāka jau 2015. gadā, kad ar draugiem piedalījās League of Legends turnīros. Aktīvi spēlēja CS:GO turnīros gan tiešsaistē, gan klātienē, kā arī ir piedalījies dažādos turnīros Dota 2. CS:GO ir sasniedzis augstākos rankus spēlē un kopā ielicis 4243 stundas darba, lai līdz tiem nokļūtu. To pašu izdarīja arī Dota 2 spēlē, kur sasniedza 5030 MMR punktus.

Pēteris "nobodijs" Reiters

Producents, studijas vadītājs. Savu ceļu videospēļu pasaulē uzsāku ar visiem zināmo "Solitaire" un "Karogu". Sāku spēlēt "Command & Conquer: Red Alert", kas mani noveda līdz "Starcraft II" - šī spēle mani ielika esporta pasaulē. Paralēli šim man iepatikās "Counter-Strike" - piedalījos vairākas latviešu, kā arī eiropas komandās. Lai atpūstos no esporta spēlēm, spēlēju RPG spēles, piemēram, "Runescape", "World of Warcraft", "Lineage" un sekoju līdzi jaunajām spēlēm. Pašlaik režisēju un vadu dažādus esporta turnīrus, pasākumus un tiešraides.

Ingus "LuCiann" Dimza

Ingus “LuCiann” Dimza savu esporta karjeru uzsāka jau 2005. gadā spēlē Counter-Strike. Ieguva pirmās vietas turnīros - skillz.lv SteelSeries Spring Madness 2013, InfoShow LAN PARTY 2014 CS:GO, kā arī 2015. gadā kļuva par kapteini Latvijas CS:GO izlasei.

Reinis "Rudzkoo" Rudzītis

League of Legends spēlētājs jau no 2013. gada ar bagatīgu un aizraujošu pieredzi. Piedalījies vairākos klātienes turnīros Baltijā, kur ieguvis godalgotas vietas. Daudzkārtējs GOEXANIMO turnīru čempions.

Gints "GGMentality" Grasis

Sporta entuziasts jau 25 gadus. Esportā aktīvi darbojos jau 7 gadus. Pēdējos 3 gadus esmu pavadījis trenējot jauniešus un vadot tos uz nostādītajiem mērķiem. Vadījis komandas pasaules līmenī, strādājis ar spēlētajiem no visas pasaules. Izstrādajis metodisku spēlētaju izaugsmes struktūru un prasmju pilnveidošanas vingrinājumus.

Lotārs Freivalds

Ergoterapeits. Videospēles sāku iepazīt no 10 gadu vecuma, saņemot dāvanā PlayStation 1, un esmu bijis uzticīgs konsolēm. Videospēles ir lieliska platforma, kuru labprāt pielietoju medicīniskajā rehabilitācijā, uzlabojot pacientu kustību koordinācijas prasmes, muskuļu spēku, koncentrēšanos. Rehabilitācijā izmantojams ir Xbox Kinect, ReJoyce, Armeo Spring.

Daniels "FleiK." Latkovskis

Ar "gaming" sāka aizrauties 2017. gadā, kad iegādājās savu datoru. Mērķtiecīgs jaunietis, kurš saprot, ka viss no gaisa nekrīt un pašam jāstrādā, lai sasniegtu savus mērķus. Ieguvis vairākas godalgotas vietas Baltijas līmeņa Rocket League turnīros. Moto:" Netēmē par zemu, jo ar to tu dari sev pāri. Tēmē augstāk, nekā vari pagaidām aizsniegt, lai spētu tuvoties tam ar katru dienu."

Biežāk uzdotie jautājumi

Kā pieteikties kursam?

Lai pieteiktos kursam tev ir jābūt reģistrētam lietotājam, kā arī sekmīgi jāpabeidz ievadkurss "Kas ir esports?". Reģistrēties tu vari nospiežot uz saites "Reģistrēties".

Vai pēc kursa pabeigšanas es saņemšu sertifikātu?

Jā. Noskatoties visus kursa materiālus un nokārtojot sekmīgi beigu pārbaudījumu Tu saņemsi sertifikātu, kas apliecinās, ka esi to veiksmīgi pabeidzis.

Vai kursu varēs mācīties atkārtoti?

Kursa materiāli un visi pārbaudes būs pieejams nepārtraukti, kas nozīmē, ka ja gadījumā nevarēsi nokārtot beigu pārbaudījumu noteiktā laikā, tad to varēsi izdarīt arī vēlāk.

 1. Kursa numurs

  eSport001
 2. Kurss sākas

 3. Nepieciešamais laiks

  8:00
Reģistrēties